Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
Hráli jsme
hráli jsme ...
 
Princezna Turandot
Na motivy opery o Dobývání princezny Turandot,vznikla tato divadelní hra.
Hra se odehrává v dávném dávnověku.foto uloženo momentálně ve fotogalerii.
 
 
 
 
 
 
 

Jednou na Silvestra aneb Příjemnou koupel

 
                         

Tato hra obsahuje prvky kritického hodnocení architektury, nesmyslné typizace až uniformity, kdy z vůle politiků je každá odchylka od dané normy označena za nežádoucí individualismus.

Divadelně tyto své názory vložili autoři do úst komentátora - v představení vtipné komentátorky (Pavla Lindovská). Ale i do základní situace - stejné byty ve stejné ulici v Moskvě i v Leningradě, vybavené stejným sektorovým nábytkem, jen jinak rozestavěným. Pak se nelze divit, že se někdo pod vlivem alkoholového opojení splete a považuje cizí byt za svůj.Vyjádření odborné poroty: Hra má několik dějišť, které soubor řešil hrou před revuální oponou. Nicméně její časté zavírání a otevírání zdržovalo tok děje. Režisérka paní Marie Vaňková měla šťastnou ruku v obsazování rolí, zvláště ústřední dvojice, hrané Michaelou Chalupovou a Štěpánem Rendlou. Vývoj jejich vztahů byl příkladný.Odborná porota nominovala Michaelu Chalupovou na cenu za ženský herecký výkon za roli Nadi a Štěpána Rendlu na cenu za mužský herecký výkon  za roli Evžena.

 

 

              

 

Autorka: Agatha Christie

Do nově zavedeného penzionu mladých manželů Ralstonových "U klášterní studny" se sjíždějí hosté, kteří si zde objednali pobyt. Velká sněhová vánice však donutí k pobytu i ty,kteří se v blízkosti penzionu ocitli náhodou. Nebo to snad nebyla náhoda?
V Londýně byla zavražděna žena a podle různých nalezených zápisků vede stopa do penzionu "U klášterní studny". Co zjistí detektiv seržant Troter,který vede vyšetřování? To Vám prozradí tato hra.
Tato velmi úspěšná divadelní hra Agathy Christie "Past na myši", vznikla asi v létech 1947, ale v konečné podobě a jako premiéra byla uvedena až v roce 1952 v Londýně. Hraje se tam dodnes a dosáhla 17 tisíc repríz. Byla přeložena do mnoha jazyků a hraje se po celém světě. Detektivní hra o dvou dějstvích. Překlad a úprava L. a R. Pellarovi.

 

 

 
 
 
 
 
 
 

TOPlist
Tvorba webových stránek na WebSnadno.cz  |  Nahlásit protiprávní obsah!  |   Mapa stránek